FeaturedMovieController :: show
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "AppBundle\Controller\Prismic\FeaturedMovieController::show" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _locale | "en" |
| _route | "featured_movie_show" |
| _route_params | [ "_locale" => "en" "uid" => "call-me-by-your-name" ] |
| _template | Template {#680
#template: "featured_movie/show.html.twig"
#engine: "twig"
#vars: []
#streamable: false
-owner: []
} |
| uid | "call-me-by-your-name" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8" |
| accept-encoding | "gzip,deflate" |
| connection | "keep-alive" |
| content-length | "" |
| content-type | "" |
| from | "support@search.yandex.ru" |
| host | "efc.stage-preview.com" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (compatible; YandexBot/3.0; +http://yandex.com/bots)" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Server Parameters
| Key | Value |
|---|---|
| CONTENT_LENGTH | "" |
| CONTENT_TYPE | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/home/forge/efc.stage-preview.com/web" |
| DOCUMENT_URI | "/app_dev.php" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HOME | "/home/forge" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip,deflate" |
| HTTP_CONNECTION | "keep-alive" |
| HTTP_FROM | "support@search.yandex.ru" |
| HTTP_HOST | "efc.stage-preview.com" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (compatible; YandexBot/3.0; +http://yandex.com/bots)" |
| PHP_SELF | "/app_dev.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REMOTE_ADDR | "95.108.213.173" |
| REMOTE_PORT | "45528" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_TIME | 1768119036 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1768119036.4939 |
| REQUEST_URI | "/en/featured/call-me-by-your-name" |
| SCRIPT_FILENAME | "/home/forge/efc.stage-preview.com/web/app_dev.php" |
| SCRIPT_NAME | "/app_dev.php" |
| SERVER_ADDR | "68.183.217.222" |
| SERVER_NAME | "efc.stage-preview.com" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SOFTWARE | "nginx/1.17.3" |
| USER | "forge" |
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Sun, 11 Jan 2026 08:10:36 GMT" |
| set-cookie | [ "hl=en; expires=Mon, 11-Jan-2027 08:10:36 GMT; Max-Age=31536000; path=/" "device_view=full; expires=Wed, 11-Feb-2026 08:10:36 GMT; Max-Age=2678400; path=/; httponly" ] |
| x-debug-token | "199670" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| device_view | Cookie {#1030
#name: "device_view"
#value: "full"
#domain: null
#expire: 1770797436
#path: "/"
#secure: false
#httpOnly: true
-raw: false
-sameSite: null
} |
| hl | Cookie {#1157
#name: "hl"
#value: "en"
#domain: null
#expire: 1799655036
#path: "/"
#secure: false
#httpOnly: false
-raw: false
-sameSite: null
} |
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Sun, 11 Jan 26 08:10:36 +0000" |
| Last used | "Sun, 11 Jan 26 08:10:36 +0000" |
| Lifetime | "0" |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| _csrf/https-app_user | "8baPRoIIo0ygsAmUDpgo_ayXqTucwrzj-kiEwhxVI6U" |
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Sub Requests 1
LocalizationController :: locale (token = ea8b7a)
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "AppBundle\Controller\LocalizationController::locale" |
| _format | "html" |
| _locale | "en" |
| _template | Template {#1116
#template: "_locale.html.twig"
#engine: "twig"
#vars: []
#streamable: false
-owner: []
} |