AppController :: home
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "AppBundle\Controller\AppController::home" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _locale | "en" |
| _redirected | true |
| _route | "app_home_page" |
| _route_params | [ "_locale" => "en" ] |
| _template | Template {#674
#template: "main/home.html.twig"
#engine: "twig"
#vars: []
#streamable: false
-owner: []
} |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8" |
| accept-encoding | "gzip, deflate" |
| accept-language | "en" |
| content-length | "" |
| content-type | "" |
| cookie | "hl=en; sf_redirect=%7B%22token%22%3A%22344bac%22%2C%22route%22%3A%22n%5C%2Fa%22%2C%22method%22%3A%22GET%22%2C%22controller%22%3A%22n%5C%2Fa%22%2C%22status_code%22%3A302%2C%22status_text%22%3A%22Found%22%7D" |
| host | "efc.stage-preview.com" |
| user-agent | "Scrapy/2.13.4 (+https://scrapy.org)" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Server Parameters
| Key | Value |
|---|---|
| CONTENT_LENGTH | "" |
| CONTENT_TYPE | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/home/forge/efc.stage-preview.com/web" |
| DOCUMENT_URI | "/app_dev.php" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HOME | "/home/forge" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "en" |
| HTTP_COOKIE | "hl=en; sf_redirect=%7B%22token%22%3A%22344bac%22%2C%22route%22%3A%22n%5C%2Fa%22%2C%22method%22%3A%22GET%22%2C%22controller%22%3A%22n%5C%2Fa%22%2C%22status_code%22%3A302%2C%22status_text%22%3A%22Found%22%7D" |
| HTTP_HOST | "efc.stage-preview.com" |
| HTTP_USER_AGENT | "Scrapy/2.13.4 (+https://scrapy.org)" |
| PHP_SELF | "/app_dev.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REMOTE_ADDR | "34.91.100.7" |
| REMOTE_PORT | "16385" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_TIME | 1772194149 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1772194149.4803 |
| REQUEST_URI | "/en/" |
| SCRIPT_FILENAME | "/home/forge/efc.stage-preview.com/web/app_dev.php" |
| SCRIPT_NAME | "/app_dev.php" |
| SERVER_ADDR | "68.183.217.222" |
| SERVER_NAME | "efc.stage-preview.com" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SOFTWARE | "nginx/1.17.3" |
| USER | "forge" |
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Fri, 27 Feb 2026 12:09:10 GMT" |
| set-cookie | "device_view=full; expires=Fri, 27-Mar-2026 12:09:10 GMT; Max-Age=2419200; path=/; httponly" |
| x-debug-token | "15e57e" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| hl | "en" |
| sf_redirect | "{"token":"344bac","route":"n\/a","method":"GET","controller":"n\/a","status_code":302,"status_text":"Found"}" |
Response Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| device_view | Cookie {#1400
#name: "device_view"
#value: "full"
#domain: null
#expire: 1774613350
#path: "/"
#secure: false
#httpOnly: true
-raw: false
-sameSite: null
} |
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Fri, 27 Feb 26 12:09:10 +0000" |
| Last used | "Fri, 27 Feb 26 12:09:10 +0000" |
| Lifetime | "0" |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| _csrf/https-app_user | "SRR99-nm7t2GDIJJzlWdw0QNP2Wfu4T4ut2JnJsr01g" |
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Sub Requests 1
LocalizationController :: locale (token = 95f7d2)
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "AppBundle\Controller\LocalizationController::locale" |
| _format | "html" |
| _locale | "en" |
| _template | Template {#1324
#template: "_locale.html.twig"
#engine: "twig"
#vars: []
#streamable: false
-owner: []
} |